از مجموعه ی 13 جلدی کتاب اطلس تاریخ اسلام، اثر برجسته ی موسسه ی اطلس تاریخ شیعه، تا کنون یک جلد چاپ و روانه بازار شده است.

اکنون جلد 2 و 3 از این مجموعه آماده چاپ و انتشار می باشد که خبر آن از همین طریق منتشر خواهد شد.

پیرو درج خبری با عنوان «اطلس غزوات رسول خدا (ص) کتابی که با نظارت مرحوم آیت‌الله خوشوقت و ولایتی نوشته شد» درمورخه 1392/2/1  جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند :

نشست بیستم بررسی و نقد جلد نخست اطلس تاریخ اسلام در محل موسسه اطلس برگزار شد.

نشست بیستم بررسی و نقد جلد نخست اطلس تاریخ اسلام در محل مؤسسه اطلس با حضور مدیر و پژوهشگران جغرافیای تاریخی این مؤسسه در تاریخ 4 بهمن 1391 برگزار شد. در این نشست، صفحات 396 تا 406 این کتاب بررسی و نقد شد.

انجمن تاریخ پژوهان، با همکاری گروه تاریخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، جلسه نقدی بر کتاب اطلس تاریخ اسلام (اثر موسسه اطلس تاریخ شیعه) برگزار کرد. این جلسه در روز پنج شنبه 28 دی ماه 1391، در ساختمان انجمن های علمی حوزه علمیه قم، واقع در بلوار جمهوری اسلامی، برگزار شد.

ناقدین جلسه دکتر اصغر منتظر القائم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن الویری و حجت الاسلام والمسلمین حسین مرادی نسب به نقد و بررسی کتاب اطلس تاریخ اسلام (به مدیریت ابوالفضل بنائی کاشی) پرداختند.

اطلس غزوات رسول خدا (ص) رونمايي شد.

کتاب اطلس غزوات رسول خدا (ص) که با تلاش 4 ساله 14 تن از فضلا و محققان حوزوي گروه هاي تاريخ و جغرافياي تاريخي مؤسسه اطلس تاريخ شيعه به چاپ رسيد.

در راستاي احياي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان؛ كتاب البلدان يعقوبي چاپ مي‌شود.


رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه گفت: كتاب البلدان يعقوبي در راستاي احياي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان تصحيح شده و تا پايان سال جاري چاپ مي‌شود.

حجت‌الاسلام ابوالفضل بنايی با اشاره به تصحيح و تحقيق كتاب البلدان يعقوبي اظهار داشت: اين كتاب به مكان‌نمايي و مختصات برخي از اماكن تحقيق شده از سوي بعقوبي مي‌پردازد. 
وي خاطرنشان كرد: تحقيق و تصحيح اين كتاب به سفارش مؤسسه دايرةالمعارف بزرگ غدير و احياي ميراث مكتوب شيعه صورت گرفته است و در قطع وزيري تا پايان سال جاري به چاپ مي‌رسد. 
رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه خاطرنشان كرد: بر اساس گفته مستشرقان و مؤلفان غربي يعقوبي پدر و معلم جغرافياي اسلامي است. 
به گفته وي كتاب البلدان يعقوبي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان و عرب بوده كه در جهان غرب به عنوان مهم‌ترين مرجع جغرافيايي اسلام از آن ياد مي‌شود. 
بنايي خاطرنشان كرد: پس از تصحيح برخي از حواشي به مطالب اين كتاب افزوده مي‌شود و برخي از مكان‌ها و نقاط بررسي شده و تصاويري از آنها در اين كتاب ارائه خواهد شد. 
وي ادامه داد: البلدان به عنوان مهم‌ترين مرجع جغرافيايي تاريخ اسلام مهم بوده و محققان تاريخ و جغرافيا مي‌توانند از اين كتاب استفاده كنند.

رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه اطلس جنگ‌هاي رسول اكرم(ص) از ديگر آثار موسسه ذكر و تصريح كرد: اين كتاب تا عيد غدير به چاپ رسيده و در اين عيد رونمايي مي‌شود.