در راستاي احياي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان؛ كتاب البلدان يعقوبي چاپ مي‌شود.


رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه گفت: كتاب البلدان يعقوبي در راستاي احياي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان تصحيح شده و تا پايان سال جاري چاپ مي‌شود.

حجت‌الاسلام ابوالفضل بنايی با اشاره به تصحيح و تحقيق كتاب البلدان يعقوبي اظهار داشت: اين كتاب به مكان‌نمايي و مختصات برخي از اماكن تحقيق شده از سوي بعقوبي مي‌پردازد. 
وي خاطرنشان كرد: تحقيق و تصحيح اين كتاب به سفارش مؤسسه دايرةالمعارف بزرگ غدير و احياي ميراث مكتوب شيعه صورت گرفته است و در قطع وزيري تا پايان سال جاري به چاپ مي‌رسد. 
رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه خاطرنشان كرد: بر اساس گفته مستشرقان و مؤلفان غربي يعقوبي پدر و معلم جغرافياي اسلامي است. 
به گفته وي كتاب البلدان يعقوبي قديمي‌ترين كتاب جغرافيايي تاريخ مسلمانان و عرب بوده كه در جهان غرب به عنوان مهم‌ترين مرجع جغرافيايي اسلام از آن ياد مي‌شود. 
بنايي خاطرنشان كرد: پس از تصحيح برخي از حواشي به مطالب اين كتاب افزوده مي‌شود و برخي از مكان‌ها و نقاط بررسي شده و تصاويري از آنها در اين كتاب ارائه خواهد شد. 
وي ادامه داد: البلدان به عنوان مهم‌ترين مرجع جغرافيايي تاريخ اسلام مهم بوده و محققان تاريخ و جغرافيا مي‌توانند از اين كتاب استفاده كنند.

رئيس مؤسسه اطلس تاريخ شيعه اطلس جنگ‌هاي رسول اكرم(ص) از ديگر آثار موسسه ذكر و تصريح كرد: اين كتاب تا عيد غدير به چاپ رسيده و در اين عيد رونمايي مي‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی